Telefon
Man Yedek Parça Ankara Man Yedek Parça Ankara Ankara Grup Ticari Araçlar

Mercedes Yedek Parça

Mercedes Yedek Parça Ankara, Mercedes Kamyon, Tır ve Otobüslerin orjinal ve yan sanayi yedek parçaları Ankara Grup Ticari Araçlar'da bulunmaktadır. Mercedes Yedek Parça ihtiyaçlarınız için uygun fiyatlar ve hızlı tedarik için firmamızı arayabilirsiniz. Firmamız Ankara Ostim'de faaliyet göstermekte olup kargo ile parça temini mümkündür. Mercedes Ticari Araç Yedek Parçası.

Mercedes Benz Orjinal Yedek Parçası Nedir?
Araç üreticisi tarafindan pazara sunulan araçların üretiminde kullanılan ve satış sonrasında yine üretici tarafindan doğrudan veya yetkili distribütörü / yetkili servisleri aracılığı ile bire bir üretici kalitesi ve araç üreticisinin garantisi ile sunulan parçalardır. Orjinal Yedek Parçalar, araç üreticisi/distribütörü/yetkili servisi tarafından kesilen faturanın tarihinden itibaren üretici/distribütör garantisi altındadir. Özellikle sürüş, seyir ve yolcu emniyeti ile ilgili parçalarda ürün sorumluluğu konusu da dikkate alınmalıdır.

Yenileştirilmiş Orijinal Yedek Parça Nedir?
Avrupa Birligi çevre koruma yönetmelikleri kapsamında yenileştirme potansiyeli olan yedek parçalar yetkili servis noktalarında toplanir. Bu parçalar yenileştirilmek üzere orijinal parça üreticilerine gönderilir. Burada parçalar yeni parçalar ile aynı teknik özelliklere sahip olacak sekilde yenileştirilir. Bu yenilestirilmiş parçalar kalite sertifikaları ile otomobil üreticilerinin satiş sonrası organizasyonlarında yeni parçanın sahip oldugu aynı garanti kosulları ile nihai müşteriye sunulur. Bir diğer ifade ile, yenileştirilmiş parçalar sadece üretim tekniği ile farklılaşan, daha az enerji ve daha az kaynak tüketimi ile çevre korumaya da katkı saglayan parçalardır. Dolayısıyla, yenileştirilmiş parçalar araç üreticisi tarafından yenileştirilmiş orijinal parça olarak pazara sunuluyorsa, bu parçalarin özellikleri ve araç üreticisinin bu parçalarla ilgili garantisi ve ürün sorumluluğu yeni orijinal parçalarla aynı olduğu için, yenileştirilmiş orijinal parçalar da yeni orijinal parçalar gibi ele alınmalı ve yenileştirilmiş orijinal parçaların kullanımı teşvik edilmelidir.

Uyan Parça Nedir?
Yan sanayi tarafından satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen, yan sanayi üreticisi tarafindan markalı veya markasız doğrudan veya distribütörü tarafından sunulan parçalardır. Uyan parçaların kullanılması halinde aracın aracın üreticisi tarafindan verilen garantileri geçerliligini yitirecegi gibi, ilgili uyan parçaların ve bunlarla baglantılı olarak aracın sürüs, seyir ve yolcu emniyetinin sağlanması ile ilgili ürün sorumluluğu da araç üreticisinden uyan parça üreticisine geçer.

Eşdeğer Parça Nedir?
Yan sanayi tarafından satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen ve markası ile doğrudan veya distribütörü tarafından sunulan parçalardır. Eşdeğer parçaların orijinal yedek parça ile bire bir ayni teknik özellikler ve üretim kalitesi ile üretildigi eşdeger parça yan sanayi üreticisi tarafindan çeşitli üretim ve kalite belgeleri ile dokumante edilir. Dolayısı ile eşdeğer parça kullanılması durumunda, yan sanayi ilgili eşdeğer parçanın garantisini vereceği gibi ilgili eşdeğer parçaların ve bunlarla bağlantılı olarak aracın sürüş, seyir ve yolcu emniyetinin sağlanması ile ilgili ürün sorumluluğu da araç üreticisinden uyan parça üreticisine geçer.

Ön Cam : Önünüzdeki Koruyucu Güç
Mercedes-Benz kalitesi ile üretilen ön camlar aracınıza tam uyum sağlayıp, olası kaza durumlarında dağılarak kırılmaz ve güvenliğinizi tehlikeye atmaz. Temiz bir görüş sağlayarak göz yorulmalarını engeller ve göz sağlığınızı korur. Dış gürültüyü minimize eder ayrıca orijinal silecekleriniz ile 100% uyumlu olup sileceklerinizin ömrünü uzatır.

Far : Yolunuz hep aydınlık
Mükemmel aydınlatma kalitesi ile karşıdan gelen araçların güvenliğini tehlikeye atmaz. 
Orijinal Mercedes-Benz farları aracınıza tam uyumlu olup, montaj kolaylığının yanında sürüş esnasında geniş ve temiz bir görüş alanı sağlar.
Seyir halindeyken oluşan titreşimlerden etkilenmeyen Mercedes-Benz orijinal farları, sağa ve sola dönüşlerde karanlıkta kalan kör noktaları rahatlıkla aydınlatır*. Dışardan zarar verebilecek taş vb. gibi yabancı maddelere karşı dayanıklı olup sürüş güvenliğinizi arttırır.
*Araç donanımına göre opsiyoneldir.

Yakıt filtresi
Yüksek filtreleme özelliği sayesinde, motorunuza yakıtın en saf haliyle ulaşmasını, aracınızın yüksek performans ile çalışmasını sağlarken yakıt tasarrufu da sağlar.

Yağ Filtresi : Temiz filtre temiz motor
Daimler standartlarına göre üretilen yağ filtreleri verimli filtreleme özelliği sayesinde, yağın motora temiz bir şekilde ulaşmasını sağlayarak etkin bir yağlama ortamı oluşturur, aşınmaları engeller. Motorun ömrünü uzatır.

Fren Balatası : Daha kısa fren mesafesi, daha uzun ömür
Orijinal Mercedes-Benz balataları, üstün malzeme kalitesi ile yüksek sıcaklıklarda dahi minimum fren mesafesi ile maksimum sürüş güvenliği sağlar. Aşınmalara karşı dayanıklılık gösterir, uzun süre verimliliğini korur. Aracınızda bulunan ABS, ESP ve orijinal diskleriniz ile tam uyumludur. Kullanılan hammadesi itibariyla doğaya zarar vermez, çevrecidir.

Disk : Güvenli sürüş, hızlı duruş
Korozyon ve aşınmalara karşı özel alaşım ile güçlendirilmiş Mercedes-Benz orijinal fren diskleri, üstün malzeme kalitesi sayesinde yüksek sıcaklıklarda dahi çatlama yapmaz, etkin ısı transferi ile ısıyı homojen olarak dağıtır. Verimliliği ile maksimum güvenlik sağlar.

Silecekler
Orijinal Mercedes-Benz silecekleri tüm hava koşullarında en temiz görüşü sağlamak için üretilmiştir. Sertleştirilmiş özel kauçuk malzemesi ile cama tam uyum sağlar, temas ettiği tüm noktaları tam olarak temizlerken sessiz çalışır. Kolaylıkla monte edilebilir.
Bu özellikler orijinal ön camları kullanılması durumlarında geçerlidir.

Tampon
Özel tasarlanan Mercedes-Benz orijinal tamponları kaza esnasında darbeyi emerek maksimum güvenlik sağlar. Kolaylıkla monte edilebilir.

Mercedes Atego Yedek Parçaları
Atego'da OM 904 LA ve OM 906 LA EURO IV akıllı motorları bulunur. Silindir başına 3 subaplı motorlar, yakıt tüketimini ve emisyon değerlerini iyileştirir. Mercedes-Benz BlueTec teknolojisi sayesinde, EURO IV emisyon normu sağlanırken aynı zamanda daha yüksek bir motor performansı ve daha fazla yakıt tasarrufu elde edilir.

Atego'da G56-6, G60-6 ve G 85-6 6 ileri vitesli manuel şanzımanlar kullanılmaktadır. Ön ve arka aks stabilizatörü, aracın savrulmasını önleyerek her türlü yolda güvenli yolculuk sağlar. (Atego 1215’te ve Atego 2124’te opsiyoneldir)

Mercedes Atego 1216 Yedek Parçaları
Mercedes Atego 1518 Yedek Parçaları
Mercedes Atego 2124 Yedek Parçaları

Mercedes Axor Yedek Parçaları
Motor : Çekişi güçlü, sıralı 6 silindirli motorlar.
• Axor inşaat araçlarında OM 906 LA (Euro V) 238 ve 286 BG ve OM 457 LA (Euro V) 401 BG akıllı motor bulunur.
• Axor Nakliye kamyonlarında, tipine göre OM 906 LA (Euro V) 238-286 BG ve OM 457 LA (Euro V) 401 BG akıllı motor bulunur.
• Axor Çekici'de OM 457 LA Euro V 360-401 BG akıllı motor bulunur.
• Silindir başına 3/4 supaplı motor, yakıt sarfiyatını ve emisyon değerlerini iyileştirir.
• İki parçalı şasi, kabini ve motorun alçak seviyede monte edilmesine olanak vererek iniş-biniş kolaylığı sağlar.
• Motor kayışının gerginliği otomatik ayarlıdır.
• EDC sistemi sayesinde, motor elektronik olarak kumanda edilebilir.
• Axor'da bulunan ısıtmalı su ayrıştırıcısı, mazottaki suyu ayırarak motoru korur, soğuk havalarda filtrenin donmasını önleyerek aracın kolay çalışmasını sağlar.
• Axor’un hidrolik kriko ile 67 derece açıyla öne devrilebilen kabini sayesinde motora kolayca ulaşılır. 
• Kabin devrikken bile motor çalıştırılabilir.

Şanzımanlar
• Axor Nakliye'de OM 906 LA (238 - 286 PS) motorlarla birlikte G131-9 çarpmalı mekanik şanzıman, 401 BG motorlarla birlikte ise G 211-16 EPS şanzıman kullanılmaktadır.
• Axor İnşaat'ta OM 906 LA (238 - 286 PS) motorlarda G131-9 çarpmalı mekanik şanzıman, OM 457 LA (401 PS) motorlarda ise G240-16 çarpmalı ve buçuklu mekanik şanzıman kullanılmaktadır.
• Axor Çekici'de G 211-16 EPS ve G 240-16 manuel Mercedes-Benz şanzımanlar kullanılmaktadır. 
•Standart olarak sunulan Şanzıman Yağı Soğutucusu sayesinde, şanzımanın ısıl yüklenmesi azalır, böylece yağ değişimlerinden kaynaklanan bakım masrafları düşer.

Akslar
Daha az dişli, daha az sürtünme; tek kademeli tahvile sahip HL6 hipoid arka aks, kuvvetin neredeyse kayıpsız şekilde tekerleklere iletilmesini sağlar. OM 457 LA (401 PS) motorlu Axor kamyonlar, isteğe bağlı olarak HL7 sağlam dış planet gruplu aks ile birlikte mekanik -pnömatik kumandalı 16 seri vitesli şanzımanla donatılmış olarak da alınabilir. İnşaat kamyonlarında bu kombinasyon standarttır.

Ön ve arka aks stabilizatörü (1824 K, 1829 K, 3029 B, 3340 K, 4140 B, 2640 CL ve çekicide standart), aracın virajlarda savrulmasını önleyerek, her türlü yolda güvenli yolculuk sağlar. Çekicilerdeki iki körüklü arka aks yol tutuşunu artırır, yalpalamayı azaltır.
• Hidrolik debriyaj pedalı hafiftir.
• Mercedes-Benz motorları, şanzımanları ve aksları birbiriyle %100 uyumludur.

Mercedes Axor Modelleri
Mercedes Axor Çekici Modelleri
1836 LS, 1840 LS

Mercedes Axor İnşaat Modelleri
1824 K, 1829 K, 2529 K, 2529 KL, 3029 B, 3029 K, 3340 K, 4140 B

Mercedes Axor Nakliye Modelleri
2524 CD, 2529 CD, 2529 CD RÖM, 2640 CL RÖM, 3229 C, 3240 C

Mercedes Actros Yedek Parçaları
Actros'un kalbi, dayanıklı ve güçlü motorudur. Düşük maliyetler söz konusu olduğunda, bu motorların düşük yakıt tüketimi ve yüksek püskürtme basıncı önemlidir. 

Telligent® motor sistemi, güç üretiminde çok önemli bir rol oynar. Kendini kanıtlamış bu elektronik motor kumandası, püskürtmeyi her seyir durumuna göre milisaniyeler içinde uyarlar. 

Azaltılmış gaz değişim kayıpları, büyük bir güç üretimi için yüksek bir hava debisine sahip turbo şarjlar ve kumandalı tek silindirli hava kompresörlerinin kullanılması da Actros'un düşük yakıt tüketimine katkı sağlar. İsteğe bağlı donanım olarak, kumandalı iki silindirli bir hava kompresörü de mevcuttur. 

Actros motorları, aynı zamanda etkileyici bir dayanıklılığa sahiptir. Motorlar üzerinde yapılmış değişiklikler, pistonlar üzerindeki ısıl yükü azaltarak, yağ tüketiminin sürekli olarak düşük bir düzeyde tutulmasını sağlamıştır.

Actros'un senkromeçli şanzımanı yüksek hızlarda düşük devir sayıları ile kendini gösterir. Yüksek tırmanma kabiliyeti, düşük manevra hızı, uzun ömür, sessiz çalışma ve iyileştirilmiş güç/ağırlık oranı, tüm Actros'ları rakiplerinden üstün kılar.

Ne taşırsanız taşıyın yeni Actros aks yelpazesinde daima en iyi çözüm vardır: Tek kademeli aktarma oranlı Hipoid arka aks HL 6, 480 PS'ye kadar olan motor seçeneklerinde standarttır. Ağırlığı azaltılmıştır ve yakıt tüketiminin düşmesine yardımcı olur. İlgili bir arka aks aktarma oranı sayesinde araçlar doğrudan vitesli şanzıman ile donatılabilirler. 

Tek kademeli aktarma oranlı ve yakıttan tasarruf ettiren Hipoid aks HL 8*, 510 PS'den güçlü motorlarda uygulanır.

Yerden çok yüksek olması ve sağlamlığı ile özellikle inşaat sahası araçları için uygun olan ve istek üzerine temin edilebilen HL 7, tüm denemelerde kendini kanıtlamıştır. Tüm akslar, sağlamlıkları ve güvenilirlikleri ile ikna edicidirler ve 13 t'ye (isteğe bağlı olarak 16 t'ye) varan bir aks yükü için tasarlanmışlardır. Standart diferansiyel kilidi ve ASR, ağır koşullar altında da azami çekiş sağlar. 

Yeni Actros'un uzun ömürlü ön aksları da, tüm görevlere hazırdır. Alçaltılmış yapıları sayesinde bu akslar, uzun yol taşımacılığında maksimum üstyapı yüksekliği sunar. Buna karşılık inşaat araçlarında, düz ön aks gövdesi olan akslar, yerden azami yükseklik sunarlar. Tüm ön akslar, standart olarak viraj demirleri ve amortisörler ile donatılmışlardır ve 9 tona varan taşıma kuvveti ile temin edilebilirler.

4 akslı araçlarda, ön akslarda otomatik ön aks dengeleme sistemi kullanılmaktadır. Bir engel üzerinden geçilirken, daha fazla yüklenmiş aksa etki eden ağırlığın bir kısmı, 100 mm'lik bir yükseklik farkına varana kadar, yerden kalkmış aks tarafından taşınır. Teoride karmaşık olan bu sistem, pratikte daha az yana eğilme, aks bağlantısı, direksiyon sistemi ve lastiklerde daha az aşınma ve bunun sonucunda da daha fazla sürüş konforu ile kendini gösterir.

Mercedes Actros Modelleri 
Mercedes Actros Çekici Tek Çeker Modelleri
1841 LSNR 4x2 3600, 1844 LS 4x2 3600, 1851 LS 4x2 3600, 1841 LSNRA 4x2 3900, 1841 LSNRL 4x2 3600, 1848 LSNRL 4x2 3600

Mercedes Actros Çekici Çift Çeker Modelleri
2041 AS 4x4 3600, 3341 S 6x4 3300, 3355 S 6x4 3300, 3341 AS 6x6 3600, 3351 AS 6x6 3600

Mercedes Actros Beton Mikser Montajına Uygun Kamyonlar
3236 B 8x4 4500, 4141 B 8x4 5100

Mercedes Actros Beton Pompası Montajına Uygun Kamyonlar
3336 6x4 4500

Mercedes Actros Damper Montajına Uygun Kamyonlar
1836 AK 4x4 3900, 2032 K 4x2 3900, 3341 K 6x4 3900, 3336 AK 6x6 3900, 3341 AK 6x6 3900, 4151 K 8x4 4500
© 2019 Ankara Grup Ticari Araçlar Man Yedek Parça Ankara, Mercedes Yedek Parça Ankara